Sağlıklı Yaşam

Uyandıktan Hemen Sonra 4 Bardak Su İçin!

İçme Suyu Neden Bu Kadar Önemli?

Vücudumuzun %70’i sudan oluşmaktadır.Ayrıca vücudun düzgün çalışmasını sağlamak için gün içinde bol bol su içmek gerekmektedir.Gerekli miktarda su tüketilmediği takdirde birçok hastalıklara kapı açacaktır.

Uzun süre su tüketimi yapılmazsa, migren,hipertansiyon,obezite,hemoroid,meme kanseri,akciğer tüberkülozu,böbrek taşları gibi birçok ciddi hastalıklara yol açabilir!

Uyandıktan sonra su içersek,vücudunuzun gün boyunca nemli kalmasını sağlayarak sağlıklı bir bedene olmuş oluruz.

Uyandıktan Sonra Su Tüketimini Nasıl Yapabilirim ?

Uyandıktan sonra su içmek, vücut bozukluklarını, adet bozukluklarını ve gözle ilgili rahatsızlıkları tedavi etmek için kanıtlanmış bir yöntemdir. Ayrıca uyandıktan sonra su içmek sizi bütün gün boyunca dinç hissettirecek ve hemen uyanmanıza yardımcı olacaktır.

  • Uyandıktan hemen sonra, dişlerinizi fırçalamadan önce ve aç karnına dört su bardağı su için.
  • Gelecek 45 dakika boyunca hiçbir şey yemeyin.
  • Yemek yemeden en az 30 dakika önce su için, ancak kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden sonraki iki saat içinde su içmemeniz gerekmektedir.
  • Aç karnına dört bardak su içemezseniz, bir bardakla veya vücudunuzun istediği kadar su ile başlayabilirsiniz.

Boş Bir Midede İçme Suyunun Temel Faydaları

1. Toksinlerin Vücuttan Kurtulmasına Yardımcı Olur

Siz su içtikçe, doğal olarak bağırsaklarınızdaki hareketi teşvik etmiş olursunuz. Geceleri, vücudunuz kendini onarır ve vücuttaki tüm toksinleri atar. Sabahları aç karnına su içtiğinizde, bu zararlı toksinleri temizleyerek vücudunuzu taze ve sağlıklı bırakırsınız. Bol miktarda su içmek, kas hücrelerinin ve yeni kan hücrelerinin üretiminin arttırılmasına yardımcı olabilir.

2. Metabolizmayı Geliştirir

Aç karnına su içmek metabolizma hızınızı en az% 24 artırabilir . Sıkı bir diyet uygulayan insanlar için bu çok önemlidir. Metabolizma hızının artması, sindirim sisteminin iyileştirilmesi anlamına gelir. Uyandıktan hemen sonra su içmek besin maddelerinin emilimini kolaylaştırır.

3. Sağlıklı Zayıflama Güçlendirir

Sabahları aç karnına su içtiğinizde tüm toksinlerinizi salıverir ve sindirim sisteminizi iyileştirir. Ayrıca daha az aç hissedeceksiniz ve yemek yeme isteğiniz azalacaktır. Bu da aşırı yemek yemekten kaynaklanan kilo alımını önleyecektir.

4. Mide ekşimesi ve Hazımsızlık hafifletir

Hazımsızlık, midede artan asitlikten kaynaklanır. Asit özofagusunuza geri aktığında mide ekşimesi yaşarsınız. Aç karnına su içtiğinizde, bu asit aşağı doğru itilir ve inceltilerek problem çözülür. Ayrıca, bu yaklaşan kahvaltı için mideniz için bir başlangıç ​​sağlar.

5. Cilt ve Cilt Parlaklığını Geliştirir

Dehidrasyon ciltte erken kırışıklıklar ve derin gözeneklere neden olur. Bilimsel bir çalışmada aç karnına 500 ml su içmenin derideki kan akışını arttırdığı ve cildin parıldadığı ortaya çıktı. Ayrıca, gün boyunca daha fazla su içmek vücudunuzun toksinleri serbest bırakması anlamına gelir ve bu da cildinizi daha parlak hale getirir.

6. Parlak, Pürüzsüz ve Sağlıklı Saçları Destekler

Dehidrasyon saçınızın büyümesi üzerinde ciddi bir etkiye sahip olabilir. Bol miktarda su içmek saçınızı içeriden besler.Yetersiz su alımı, kırılgan saçlara ve ince saç tellerine neden olabilir. Her gün daha fazla su içmelisiniz, ancak aç karnına su içmek saçınızın kalitesini daha da artırabilir.

7. Böbrek Taşlarını ve Mesane Enfeksiyonlarını Önler

Uyandıktan hemen sonra su içmek, böbrek taşlarının ve mesane enfeksiyonlarının önlenmesinde önemlidir. Aç karnına içme suyunun böbreklerde taşlara yol açan asitleri sulandırdığı bir gerçektir. Daha fazla su içtiğinizde (sağlıklı bir limite kadar), toksinlerin neden olduğu çeşitli mesane enfeksiyonlarından daha fazla korunursunuz.

8. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Aç karnına su içmek lenfatik sistemin yıkanmasına ve dengelenmesine yardımcı olur, bu da bağışıklık seviyelerinin artmasına neden olur. Güçlü bir bağışıklık sistemi sizi çeşitli hastalıklardan koruyacak ve sık sık hastalanmanızı önleyecektir.

Gördüğünüz gibi, uyandıktan hemen sonra içme suyunun birçok faydası var. Hiç şüphesiz para harcamadan yaşam tarzınızda olumlu bir değişiklik yapmanın en kolay yolu.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu