Sağlıklı Yaşam

Tükettiğiniz Gıdaların Size İyi Gelip Gelmediğini Yüzünüzden Anlama Yöntemi

Genellikle cilt problemleri oluştuğunda ve ya yüzümüzde şişkinlik hissettiğimizde bir cildiyeciye gitme gereksinimi duyarız. Halbuki bazı rahatsızlıkların doğrudan yediklerimizle ilişkisi vardır. Aslında kişinin neyi olduğunu ve ne sebeple bu hastalığın ortaya çıktığını anlamamız mümkün. İnsan bedeni öyle muntazam bir şekilde dizayn edilmiştir ki yanlış bir şey yediğinde hemen sîretine yansır. Örneğin bir insanın yüzüne baktığımızda aslında o kişinin hangi kan grubundan olduğunu bile anlamamız mümkün olabiliyor. Peki yüzdeki ifadeler, lekeler bize ne demek istiyor? Burada sadece bedenimizin tüm formatını değiştiren besinlerden bahsederek başlamak istiyoruz. Bunlar; gluten, süt ve süt ürünleri, şeker ve alkoldür. Gelin hep birlikte bunları inceleyelim.

Glutenin Yüzümüzdeki Belirtisi

İnsan bedeninin belirli bir sınırı vardır. Bu her besin için geçerlidir. Bu sınırlar aşıldığında beden bir takım belirtiler vermeye başlar. Glutende bu sınırı aşanlardan diyebiliriz. Çünkü yaşadığımız zamanda hemen hemen her gıdanın içinde gluten bulunur. Sade bir unda %40 civarında gluten vardır. Bunu ekmekte kullandığınızda ekstra olarak kıvam vermesi için gluten eklenir. Dolayısıyla bu oran artar. Bu nedenle zamanla bedenin mekanizmasını bozar ve yüzümüzde de bu belirti vardır. Glutenli bir yüzün mimikleri daha az belirgindir. Çene kemiği yuvarlakımsıdır. Şişkin yanaklar, sivilceler bulunur. Çene kısmında siyah lekeyle birlikte döküntü gibi sivilceler belirgindir. Kısacası gluten yüz auromuzu tamamen değiştirir.

Şekerin Yüzümüzdeki Belirtisi

İnsan hücrelerinde iyi ve kötü hücreler bulunur. Ancak iyi hücreler kötü hücrelerin barınmasına müsaade etmezler. Basit şeker dediğimiz normal beyaz şekerde bu kötü hücreleri besler ve yok olmasına izin vermez. Dolayısıyla kötü hücre çoğalır ve kanser gibi hastalıklara neden olur. Bedeni bu kadar hasta eden şeker, ilk belirtiyi yüzümüzde gösterir. Şekerle birlikte artık cildimiz daha zayıf ve kırışık bir görünüme sahip olur. Alındaki düz çizgiler daha belirgindir. Yanaklar zayıf olmakla birlikte daha sarkıktır. Tamamen sivilcelerin hakim olduğu yüzünüz artık daha soluk ve gri tondadır.

Süt Ürünlerinin Yüzdeki Belirtisi

Bir çoğumuz göz altı morluklarından şikayet ederiz. Ancak bunun henüz bir tedavisi olmadığını düşünürüz. Bunun sebebi doğrudan yenilen gıdayla ilişkilidir. Bunun yanında bölgesel kilo alımları ve dolaşım bozukluğu gibi hastalıklarda süt ve süt ürünlerinin fazla kullanılmasından ileri geliyor. Süt ürünü fazla kullanan bir kişinin artık gözenekleri daha belirgin, yanak ve boyunda sivilceler görülür. Bununla birlikte göz kapakları şişkin ve mor halka şeklindedir. Yüzün hiç bir renk tonu bulunmaz, solgundur.

Alkolün Yüzdeki Belirtisi

Alkol direk olarak ciğerlerimize nüfus eder ve tahribata neden olur. Cildimiz ise bizim ciğerlerimizin aynasıdır. Bu nedenle ciğerler ne kadar tahrip olursa yüzümüzün şeklide o derece değişir. Örneğin alkol kullanan bir kimsenin yüzü daha kapalı renkte ve koyu lekelerden oluşur. Cilt yaşa göre daha yaşlı görünüm sağlar ve derin çizgiler bulunur. Üst göz kapakları sarkıktır ve yanaklarda kıl dokusu gibi çiziklerin yani sıra belirgin gözenekler bulunur. Sağlıkta geç kalma   dan bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmek için tam sırası.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu