Home / Sağlıklı Yaşam / Sırt Ağrılarınıza Elveda

Sırt Ağrılarınıza Elveda

Kadın, erkek hayatının belirli zamanında sırt ağrısı çeker. Bu problem iş hayatında hasta izinlerine, günlük hayatta ise trafik kazalarına neden olmaktadır.

Yüzme, pilates, yoga gibi sporlar yapın. Bu aktiviteler sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur ve ağrı riskini azaltabilir. Bununla birlikte ağrıyan bölgeye baskı yapmaktan kaçının.

Ağır Yük Taşımaktan Kaçının

Sırtta aşırı yük taşımak ağrıya yol açan nedenlerden biridir. Uzmanlara göre insanların ağır yük taşıdıktan sonra şiddetli sırt ağrısı yaşadıklarını tespit etmişlerdir.

Otururken Ve Ayakta Dururken Duruş

Yürürken, otururken ve hatta sadece ayakta dururken doğru duruş son derece önemlidir. İyi bir oturuş pozisyonu için aşağı sırt bölgenize odaklanmalı ve omurganızı düz ve dik tutmaya özen göstermelisiniz.

Yatağınız Sırtınız İçin En Önemlisi

Sırtınız yatağınızda dinlenerek zaman geçirir, ve burası da gerçekten vücudunuzun dinlenmesi gereken önemli yerdir. Yatağınız çok sert ya da çok yumuşak ise, sırt ağrılarınız artabilir, yoğunlaşabilir ve hatta uykunuzu bölebilir.

Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonu da sırt ağrısından korunmak oldukça önemlidir. Uyurken vücudunuzun dinlenme pozisyonunda 6 ile 8 saat arası kalacağını düşünürseniz, sırtüstü veya yanınıza dönerek uyumanız gerekir.

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

Maden Suyunun Saçlara İnanılmaz Faydası

Saç bakımı kadın ve erkeklerin titizlikle dikkat ettiği konuların başında yer alır. Çabuk yıpranan saçlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir