Home / Sağlıklı Yaşam / Sabah Erken Uyanmak Artık Hiç Zor Olamayacak

Sabah Erken Uyanmak Artık Hiç Zor Olamayacak

Erken saatlerde uyanmak herkes için sinir bozucu fakat iş-okul hayatımız için erken kalkmak zorundayız. Erken saatte yataktan kalkmanın kolay yollarını sizler için paylaşıyoruz.

1. Uyumadan önce tüm iletişim araçlarını kapatın.

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning6

İletişim araçları cep telefonu, bilgisayarlar hatta televizyon gibi araçlar, sabah erken kalkmanızı engelleyen en büyük etkendir. Bu cihazlar uyumanıza engel oluyor ve sabah erken uyanamıyorsunuz. Uyumadan önce etrafınızdaki elektronik cihazları kapatıp öyle uyuyun.

2. Hafif Akşam Yemeği Tüketin

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning10

Akşamları ağır yemekten kaçının. Yağlı yiyecekler, tatlılar sizi ağır ve tembel hissettirecektir. Hafif yiyecekler, sabah erken kalkmanıza ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

 

3. Uyumadan Önce Bir Bardak Su İçin.

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning8

 

Uyumadan önce çok fazla su içmememiz önerilse de bir bardak su zarar vermeyecektir. Bunun yerine, bu sizin sabah erken saatlerde tuvalete çıkma ihtiyacınızı sağlayacaktır. Bu sayede erken uyanmanıza yardımcı olacaktır. Bunun size hiç bir zararı olmayacaktır. Ancak, diyabet hastası veya sık idrara çıkma sorunlarınız varsa, bu ipucunu atlayın.

4. Alarmı Yatağınıza Yakın Tutmayın

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning4

Sabah uyanmanın en iyi yolu alarmı yatağınıza yakın tutmamanız. Bunu yapmak, erteleme düğmesine basmanızı ve uykuya geri dönmenize neden olur. Unutmayın ki erken uyanmak için alarmı kalkıp kapatmanız gerek.

5. Soğuk Suyla Banyo Yapın

Soğuk Su İle Banyo Yapın.

Soğuk su banyosu duyularınızı uyandırırak sizi daha fazla uyarır ve konsantrasyonunuzu artırır.

6. Uyandığınızda, Yatağınızda Kalmayın

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning2

 

Uyandıktan sonra yatakta kalmak sizin tekrar uykuya dönmenize neden olacaktır. Bu nedenle, yatakta kalmak için mazeret yapmaktan ve en kısa zamanda yataktan kalkmaya bakın.

7. Hedefinizle Sıkı Olun

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning1

Erken uyanmak size zor gelebilir ancak alışkanlık haline getirdiğinizde biyolojik saatiniz uyanma vakti geldiği an alarmdan önce sizi uyandıracaktır.

8. Son Olarak Kendinize İnanın

Alma-up-Erken-In-Ayrıca-Morning7

İstediğimiz şeylere ulaşamıyorsak bu başarısızlığın nedeni kendimize olan güven eksikliğindendir. Hiçbir şeyin imkansız olduğunu ve erken kalkmanın zor bir görev olmadığını bilmelisiniz. Evet, başlangıçta biraz zorlanabilirsiniz ama buna alışınca imkansız olmadığını sizde göreceksiniz.

Sabah erken kalkacağını biliyorsun neden bekliyorsun? Bu ipuçlarının hayatınızda sizin için kesinlikle yardımcı olacağını umuyoruz.

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

Eklem ağrıları için limon kabuğu

Eklem Ağrıları İçin Limon Kürü

Limonun vücudumuz için çok faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Bir çoğumuz gribal enfeksiyon için iyi geldiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir