Home / Sağlıklı Yaşam / Limon Kabukları Sayesinde Eklem Ağrılarından Kurtulun
eklem ağrısına ne iyi gelir

Limon Kabukları Sayesinde Eklem Ağrılarından Kurtulun

Eklemlerinizde oluşan kızarıklık,hareket kaybı, şişme gibi sorunlar size gün içerisinde zor anlar yaşatabilir. Ağrılar için çeşitli reçeteli ilaçlar kullansanız da uzun vadede etkisini çok fazla görmemektesiniz. Sizlere bugün limon kabukları sayesinde eklem ağrılarından nasıl kurtulurum ? sorunun cevabını açıklayacağım.

Eklem Ağrılarından Nasıl Kurtulurum?

Limonun oldukça besleyici bir turunçgil olduğunu biliyoruz. İçerisinde pektin, kalsiyum, magnezyum, B6, B1 ve C vitamini vardır. Limonun suyu da kabuğu da eklem ağrılarının giderilmesi için kullanılabilir. Ve hatta limon tansiyonunuzu düzenlemek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca vücudunuzu rahatlatır ve yağ yakımını kolaylaştırır.

Limon kabuklarını blenderdan geçirip posasını eklemlerinize sararsanız; eklem ağrılarınızın kısa bir süre içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

eklem ağrılarından nasıl kurtulurum

Eğer daha etkili bir tarif istiyorsanız;

2 adet limonun kabuklarını soyun. Soyduğunuz kabukları bir kase içerisine alın ve daha sonra üzerine zeytinyağı ile okaliptüs yapraklarını ekleyin. Karışımı 2 hafta boyunca bekletin. Hazırladığınız karışımın içerisine bez daldırın ve bezin karışımı iyice emdiğinden emin olduktan sonra ağrılı bölgelerinize uygulayın.

Sizlerle paylaştığımız tedavi yöntemini denediniz mi? Memnun kaldıysanız yakınlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

Eklem ağrıları için limon kabuğu

Eklem Ağrıları İçin Limon Kürü

Limonun vücudumuz için çok faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Bir çoğumuz gribal enfeksiyon için iyi geldiğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir