Sağlıklı Yaşam

Ağrılarınızdan Doğru Şekilde Uyuyarak Kurtulun!

Ortalama bir insan ömrü boyunca 26 yıl uyumaktadır. Bu kadar uzun süre uyuyorsak, bu uyku aktiviteyi dikkate almamız gerekmektedir. Vücudunuzun belirli yerlerinde ağrılarınız var ise doğru şekilde uyumak bu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Omuz Ağrısı

En iyi uyku duruşu sırt üstü uyumaktır. Başınızın altına ince bir yastık koyun ortopedik bir yastık sizin için en iyisi olacaktır. Başka bir yastık alın, mideniz üzerine koyun ve sarın. Omuzlarınız şimdi daha doğru ve kararlı gidişatta olacak.omuz ağrısı

Sırt Ağrısı

Sırt sızınız varsa, omurganızın banal biçimini gözetmek çok ehemmiyetlidir. Yatağınız fazla yumuşaksa, şimdi yeni bir yatak almanın zamanı gelmiş olabilir.

Sırt üstü uyumak muhtemelen sizin için en iyi biçim olacaktır. Natürel omurilik çarpıklarını düzenlemeye takviyeci olmak ve tendonlarındaki gerginliği eksiltmek için dizlerinizin altına bir yastık yerleştirin. Ek dayanak için sırtınızın altına minik bir havlu da sınayabilirsiniz.

sırt ağrısı

Boyun Ağrısı

Sırt sızısı gibi, yatarken boynunuzun desteklenmesi gerekiyor.

Genelde başınızın altında bir yastıkla sırt üstü uyuma ve her kolun altında bir yastık en iyi alternatiftir. Boyun meseleleri olan insanlar yastıklarını çok dikkatli seçmeli ve ortopedik veya yuvarlak yastıkları seçim etmek en iyisidir.

boğun ağrısı

Horlama

Eğer horlamaya eğilimli iseniz, sırt üstü uyumadan kaçının. Bu pozisyonda, boğaz dokuları sarkar ve diliniz geriye doğru boğazınıza düşerek hava yolunu daraltır.

Yastığınızı dikkatle seçin. Fazla yumuşak yastıklar başınızın arkaya eğilmesine ve horlamanın çoğalmasına neden olabilir. Dilinizin soluk borunuza düşmesini önlemek için ekstra bir yastık kullanın veya yatağınızın başını birkaç santim yukarıya kaldırın.

Özel egzersizler yapın. Dil ve boğazdaki adalelerin egzersizleri onları kuvvetlendirmeye ve horlamayı eksiltmeye takviyeci olabilir.

horlama

Bacak Ağrısı

Bacak krampları genellikle ayak spazmlarıdır veya sıkışmalardan alana gelmektedir. Yaşa bakılmaksızın insanların neredeyse % 80’i bu meseleden muzdariptir. Gece bacak krampları, çoğunlukla bazı hastalıklardan, asap zararı veya vitamin yetersizliği ile alakalıdır. Bu gidişatı çok sık yaşarsanız, hekiminizle konuşun.

bacak ağrısı

Diğer sorunlar

Uyku bozukluklarına, bitkinlik ve rahatsızlık verici pabuçlardan sindirim sistemi veya asap sistemi meselelerine kadar pek çok etken neden olabilir. Sualin sebebini sadece bir hekim tanımlayabilir ve rehabilitasyon önerilerinde bulunabilir.

diğer sorunlar

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu