Pratik Bilgiler

Sıradan Eşyalarınızı Amacı Dışında Kullanın

Sıradan eşyalarınızı yada tek kullanımlık eşyaları işlevsiz olarak görürüz çoğu zamanda işimiz bitince bir köşeye atarız. Bu makaledeki eşyaları amacından farklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sıradan Eşyalarınızı Amacı Dışında Kullanın

Tenis Topu

Boyun kaslarınızı gevşetmek ve yoğun çalışma sonrası dinlenmek için tenis topunu kullanabilirsiniz. Düz bir yüzeye uzanın ve boynunuzun ortasına tenis topunu yerleştirin. Yaklaşık 10-15 dakika dinlenin. Daha sonra boynunuzu sağa sola çevirerek akupuntur noktalarınızı uyarın. Bu hareket kaslarınızın dinlenmesine yardımcı olacaktır.tenis topu

Sebze / Kahve Kutuları

Kalemlerinizi, kırtasiye eyşalarınızı veya çatal bıcak takımı gibi diğer ev eyşalarını saklamak için boş kahve ve sebze kutularını kullanabilirsiniz. Hatta bu kutuları pişirme kabı olarak da kullanabilirsiniz. Kutu üzerindeki kağıdı ılık su ile çıkartın. Isıtmak istediğiniz gıdayı içerisine koyup mikrodalgada ısıtın.

kahve kutusu

Gazete Kağıdı

Uzun süre giymediğiniz ayakkabıyı tekrardan kullanmak istediğinizde ayakkabının formu bozulduğunu görürüz. Bu sorunu yaşamamak için bir parça gazete kağıdını ayakkabının içerisine yerleştirip saklayınız. Bu sayede ayakkabınızın formu bozulmayacaktır.gazete kağıdı

Külotlu Çorap

Eski külotlu çorabınızı, patates, soğan saklamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca saksı kazık bağı olarak da kullanılabilir.

Tabii kullanmadan önce yıkamayı unutmayın.

külotlu çorap

Buzluk Tepsisi

Buzluk tepsisi harika bir saklama rafı olarak kullanılabilir. Küpeler, kol düğmeleri, yüzükler vb… gibi eşyalar için harıka boyutta olabilir.

saklama kabı

Lastik Bantlar

Lastik bantlar evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir.

  • İnatçı bir kavanozu açmak için kullanılabilir. Kapağın etrafına lastik bantları sarın ve kolayca kapağı açın.
  • Küçük bir hediyeye modern bir dekor ve renk katmak için kurdele yerine lastik bantlarla bir hediye paketi yapabilirsiniz.
  • Titreyen eşyaları bulaşık makinesinin rafına sıkıştırın, böylece kırılmazlar.

lastik bant

Diş Macunu

Normal bir diş macununu aşağıdaki gibi birden fazla amaç için kullabilirsiniz:

  • Gümüşlerinizi diş macunu ile temizleyebilirsiniz.
  • Lekelerin üzerine diş macunu sıkın ve kolayca temizleyin.
  • Soğan veya balık gibi yemek kokularını yok etmek için ellerinizi diş macunu ile yıkayın.
  • Krom kaplı süs eşyanız varsa ve bunu temizlemek istiyorsanız, diş macunu ile kolayca temizleyebilirsiniz. Temiz bir fırça alın üzerine bir miktar diş macunu sürün ve fırçalayın. Hepsi bu kadar.diş macunu

 

 

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu