Pratik Bilgiler

Ev Temizliğinde İşinizi Kolaylaştıracak 6 Pratik Bilgi

Evimizi temizlerken bazen çok zorlanırız. Birde evimizde çocuk varsa vay halimize. Temizlik yaparken eşyaları nereye koyacağımızı şaşırırız. Bazende inatçı lekeler bizi çileden çıkarır. Bu makalede sizlere ev temizliğinde kullanacağınız 6 pratik bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

1. Tertemiz Koltuklar için

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Muhteşem üçlüyü duydunuz mu ? Arap sabunu sirke ve su… Bu üçlüyü yarım koca suya 1 kaşık arap sabunu döktükten sonra koltuklarınızı silip 10 dk. betlektikten sonra sirkeli su ile durulama yaparsanız koltuklarınız eskisinden çok daha temiz ve parlak bir görüntüye kavuşacaktır.

2. Uzun Süre Temiz Kalacak Camlar İçin

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Camları sildiğimizde elbet bir yerlerinde lekeler kalır. Lekesiz cam için çok fazla uğraşır emek sarfederiz ve bizi çok fazla yorar. Suyun içine eğer kremsiz bebek şampuanı ekleyip camlarıda gazete kağıdı ile silersek camlarınız kolaylıkla temizlenecek ve hiçbir leke kalmayacaktır. Ayrıca camlarınız uzun süre kirlenmeyecektir.

3. Halı Temizlemek Artık Çok Kolay

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Halılarınızı karbonat ve beyaz sirkeyle silebilirsiniz. Halınıza karbonat sürün ve beyaz sirkeli su ile fırçalayın. Bu halıdaki mikropların ölmesini sağlayacaktır. Üstelik halınız tertemiz olacaktır.

4- Dolaplarınızı Bulaşık Makinesi Tableti İle Temizleyin.

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Temiz ve ışıltılı mutfak dolaplarına sahip olmak istiyorsanız sıcak suyun içerisine bulaşık makinesi tabletini ekleyip dolaplarınızı silin. Doplanırız pırıl pırıl olacak ve yağ lekelerini çıkaracaktır. Bulaşık makinesi tabletindeki kimyasalları temizlemek içinde dolaplarınızı sirke ile silebilirsiniz.

5- Duşakabin Temizliği İçin

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Duşakabin camlarını bulaşık makinesinde kulladığımız parlatıcıyla silerleseniz duşakabin camları ayna gibi parlayacaktır. Üstelik bu yöntem ile su lekelerinden kurtulmuş olacaksınız.

6- Parlak ve Hijyenik Zeminler İçin

ev temizliğinde pratik bilgiler

 

Parkelerinizi temizlemek ve tozlardan kurtulmak için kovanın içerisine arap sabunu ve su karışımı yapıp silebilirsiniz. Parkeleriniz hem parlayacak hemde tertemiz görünecektir.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu