Moda

Vücut Yapısına Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Her insan farklı bir vücuda sahiptir.Farklı vücut tiplerindeki insanların nasıl uygun elbise seçeceklerini bu yazımda sizlere anlatmaya çalışacağım.Size uygun elbise nasılmış beraber bakalım.

Armut Vücut: Eğer kalçalara doğru genişleyen bir vücudunuz varsa ise üstü dar, kabarık etekli bir elbise sizi iyi kamufle edecektir.

İnce Vücut: Çok fazla bayanın kısa ve dar elbiseleri giymekte tereddüt ettiği modeller aslında tam size göre.Üzerinize yapışacak modeller seçebilirsiniz.

Kalın Bel (Erkeksi): Beliniz vücudunuza göre kalınsa düşük belli retro tam size göre.Belinizi örtecek modelleride tercih edebilirsiniz.

Futbolcu Bacağı: Bacaklarınız kusursuz değilse orta boylu etekler tercih edilebilir.Asimetrik kesimli elbiseler tercih edildiğinde dikkatleri vücudun üst bölümüne dikkat çekilecektir.

Kısa Gövde: Gövedeniz kısa ise ve bunu saklamak istiyorsanız ”A” kesim elbiseleri tercih edin.Bu elbiseler belinizi uzun gösterecek.

Kum Saati Vücut: Bu tip vücutlara V yakalı ,pileli etek ve kemerli elbiseler tercih edilirse bel oyukluğunu kamufle edecektir. –

Havuç Vücut:Omuzlar geniş, ayak bilekleri inceyse ayal bileklerin biraz üstünde biten omuzu örten elbiseler tecih edilmelidir.

İri Göğüslü Vücut: Kesinlikle toplayıcı sütyen kullanmanızı öneriyoruz.Sebebi ise görüntünüzü normalleştirecektir.Kalın askılı bir elbise giymek göğüslerinizi gizleyecek ve rahat edeceksiniz.

Geniş Omuz: Bu tip vücutlarda peplum elbiseleri tercih edin.Etekteki fırfırlar omuz genişliğinize uyum sağlayacaktır.

Kısa Bacak: Kısa bacaklı bayanlar uzun ve düz kesimli bir elbiseye kemer taktıklarında bacaklarını uzun gösterecektir.Dipnot:Kemeri bel hizasından yukarıda tutunuz.

Balerin Vücut:Biraz fazla zayıfsanız fır fırlı ve volanlı bir romantik elbiselerle vücudunuzu daha dolgun gösterebilirsiniz.

Elma Vücut: Biraz balık etli iseniz ve bel ve kalçalarınızdan kilo alıyorsanız fazla hareketli olmayan ve düz inen bir elbise tercih edilmelidir.

Dar Omuz: Göğüs bölgesindeki pileli kesimler omuzlarınızın darlığını kamufle edecektir. Göğüs kısmı fır fırlı, feminen bir elbise harika olacaktır.

Balık Etli Vücut:Balık etli iseniz ve kıvrımlarınız düze ise sargı elbiseler üzerinizde güzel duracaktır. Hatlarınızı ön plana çıkaracak bu elbiseler üzerinizde harika duracaktır.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu