Moda

Vücut Tipine Göre Abiye Nasıl Seçilir?

Özel günlerimizde hepimiz güzel görünmek, şık olmak isteriz. Kuaföre gideriz, makyajımızı yaparız ve en güzel kıyafetlerimizi giyeriz. En güzel kıyafetler arasında abiye en çok tercih ettiğimizdir. Peki vücut tipine göre abiye nasıl seçilir ?

Vücut Tipine Göre Abiye Nasıl Seçilir?abiye seçimi

Elma Vücut Tipi

Boyun kısa, omuzlar geniş, bel kalınken basen bölgesine indikçe daralma olan vücut tipine “Elma Tipi” denir. Bu tarz vücutlarda bedenin üst kısmını ince göstermek için özellikle V yakalı abiye modellerini tercih etmeliler.

Armut Vücut Tipi

Göğüsler küçük, omuzlar dar ve bel inceyken basen ve üst bacak bölgesinde geniş olan vücut tiplerine Armut Tipi diye adlandırılır. Böyle bir vücut tipine sahip kadınların bellerini sıkıca saran basen bölgesinde bollaşan elbiseleri seçerek daha ince görünebilirler.

Kum Saati Vücut Tipi

Kum Saati vücut tiplerinde göğüs ve basen bölgesi bel bölgesine göre daha geniştir. Böyle bir vücut tipine sahip kadınlar, bel bölgesini vurgulayan balık kesim elbiseler ya da basene kadar oturan, basen bölgesinde hafif genişleyen modeller tercih etmeleri onları çok daha şık gösterecektir.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Bu tarz vücutlarda geniş omuzlar, düz bir bel, dar basenler ve uzun bacaklar en belirgin özelliklerini oluşturuyor. Straplez ya da askılı modeller, dikdörtgen vücutlu kadınlar için ideal seçim olacaktır.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu