Moda

Ten Rengine Göre Eşarp Seçimi Nasıl Yapılır?

Hepimiz eşarp rengini seçerken zorlanıyoruz. Renkleri bir türlü tutturamıyor, kıyafetimizle uyum sağlayamıyoruz. Ten rengimize uygun eşarp rengimizi seçersek eşsiz bir görünüme sahip oluruz.Bu makalemizde eşarp seçimi anlatacağız.

Açık Tenler İçin Eşarp Seçimi Nasıl Yapılır?

Açık ten rengine sahip olanlar; pembe, toz pembe, gri, kırmızı, mor, yeşil tonları, pastel renkler, lila, antrasit renkler ile oluşan şal ve eşarpları kullanabilir. Çok fazla açık tonlardan kaçınmalısınız, onlar sizi olduğunuzdan da beyaz gösterip soluk görünmenize sebebiyet verir.

eşarp seçimi nasıl yapılır
eşarp seçimi nasıl yapılır

Kumral Tene Mor, Bordo, Hardal…

Kumral bir teniniz varsa size en uygun eşarp renkleri;mavi, lila, mor, bordo, açık yeşil, gri, lacivert, krem, hardal, kahvenin tonları, siyah rengin daha açık tonlarıdır. Hafif bir makyaj ile bu renklere teninizi uyum sağlabilirsiniz.

eşarp seçimi nasıl yapılır
eşarp seçimi nasıl yapılır

Esmer Tenliler İçin Eşarp Renkleri

Esmer ten rengine sahip olanlar; lacivert ve tonları, siyah ve tonları, hardal, bordo, mor, mürdüm, mavinin tonları, açık ve koyu kahverengi tonlarını kullanarak giysilerinizi eşarp ya da şal ile daha ön plana çıkartabilirsiniz.

Saydığım renklerden oluşan karışık eşarp ya da şal desenleri, giysinizi baskın hale getirir. Kombininizde kullandığınız renklerin biraz daha açık tonlarından yaptığınız tercihler de eşşiz kombinler ve şık detaylar elde etmiş olursunuz. Şimdi, renklerin sizdeki uyumu ile fark atmaya başlayabilirsiniz…

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu