Moda

Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Sağlanır ?

Kıyafette renk uyumu hepimizin zorlandığı bir kısımdır.Kendimize hep, bu renk bana uydu mu ?Acaba şu rengi giyersem doğru kombin yapmış olurmuyum? gibi sorular sorarız.Özellikle mağazada alışveriş yapıyorsak bu soruyu çok fazla dillendiririz.Bazen arkadaşımıza bazende mağazadaki görevlilere.Bu yazıda sizlere kıyafette renk uyumu nasıl sağlanır ? onu anlatacağım.

Siyah ve beyazın renk uyumu

En sevdiğimiz kombinlerden birisidir beyaz ve siyah.Ancak dikkat edilmesi gerek hususları vardır.

SİYAH: Siyah hemen hemen tüm renklerle uyumludur.Ancak siyah kıyafetin yanında metalik bir tondaki renk seçiniz.Siyah ve laciverti kesinlikle kombin yapmayınız.Çok ama çok çirkin duruyor…

siyah renk kombini ile ilgili görsel sonucu

GRİ: Gri ile birlikte açık tonlu renkleri rahatlıkla kombinyelebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse.Açık mavi,sarı,pembe ve açık yeşil gri ile kombin yaparsanız muhteşem görünürsünüz. Her renkte olduğu gibi grinin de yakışmadığı bir renk vardır.Griyi kahverengi ve krem gibi renklerle kombin yapmayınız.

KIRMIZI: Kırmızıyı gösterecek renkler kesinlikle krem rengi ve altın sarısıdır.Bu renkler kırmızıyı ön plana çıkaracaktır.Ayrıca siyah(kırmızı ile siyah en sevdiğim kombindir.),füme ve beyaz ile de başarılı bir kombin yapabilirsiniz.

kırmızı ile gri kombin ile ilgili görsel sonucu

YEŞİL: Yeşili, açık pembe, sarı, beyaz ve siyah ile kombinleyiniz. Eğer yeşil renkli bir kıyafet giyecekseniz sarı kırmızı ve turuncu gibi canlı renklerle kombinleyiniz.

TURUNCU:Turuncuyu krem rengi, beyaz, petrol mavisi ve siyah ile çok iyi bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Turuncu gerçekten zor bir renk olup onu iyi kullanmak gerekir.Aksine gökkuşağından düşmüş gibi görüneceksiniz.

BEYAZ: Beyaz kolay bir renktir. Nerdeyse her renkle kombinlenebilir. Beyazı ,beyazın tonları ile kesinlikle kombinlemeyin.Bu sizi şık göstermeyecektir.

MAVİ: Maviyi,sarı, beyaz, siyah, pembe, füme ve krem rengi mavi ile her zaman güzel uyum sağlamıştır.En Trend Saks Mavisi Bluz Kombinleri

SOMON: Somon rengi,açık mavi, krem rengi, beyaz ve siyah ile uyumlu bir renktir.Bu uyumlu rengi çok iyi bir şekilde kullanırsanız harika kombinler oluşturmuş olursunuz.

resm Omuzları Dantellı Pantolon Tunik Kombin 1010 Somon

MOR: Mor en sevdiğim renkler arasında yer almaktadır.Benim mora en çok yakıştırdığım renk ise altın sarısıdır.Mor ile altın sarısının kombini sizi şık ve muhteşem gösterecektir.

Açıkladığım renkler kıyafette renk uyumun da bir örnektir.Bu örnekleri tabiki de çoğaltabilir ve harika kombinler çıkartabiliriz.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu