Moda

Fotoğraflarda Güzel Gösteren 12 Poz Verme Taktiği

Çoğumuz fotoğrafları güzel görünmek için birkaç kez tekrar fotoğrafı çekeriz ve bazen bu durum sıkıcı bir hal alabilir. Ancak anlatacağım poz verme taktiği ile tek bir fotoğrafta en çirkin insan bile güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu poz verme taktiği mankenlerin en çok tercih ettiği taktiklerdir. Sizde bu taktiklerle kolay bir şekilde fotoğraflarda manken gibi görünebilirsiniz.

En çirkini bile güzel gösteren 12 poz verme taktiği

1- Çenenizi öne çıkarınpoz verme taktiği

Fotoğraf çekinirken mutlaka boynunuz görünmelidir. Başınızı öne eğmeyin dik durmaya çalışın. Bu duruş sizi fotoğraflarda doğal gösterecek ve size zarafet katacaktır.

2- Kollarınızı bağlamayın

poz verme taktiği

Başınızı omuzlarınızın arasına saklamak ve üstüne kollarınızı bağlamak sizi fotoğraflarda hiç olmadığı kadar çirkin gösterecektir. Fotoğraf çekinirken vücudunuzu biraz yana eğin ve kollarınızı serbest bırakın. Bu şekilde vücudunuzu ön plana çıkarmış olacaksınız.

3- Dik durun

poz verme taktiği

Bir sandalyede oturup fotoğraf çekiniyorsanız kesinlikle sandalyede dik durunuz. Eğer sandalyede dik oturmazsanız boyunuz kısa ve bel çevresinde olduğundan fazla kilolu görünürsünüz. Omuzlarınızı geriye atın ve dik durun. Sandalyeye yaslanmayın. Vücudunuzu daha belirgin göstermek istiyorsanız , kameraya yan dönebilirsiniz.

4- Duruş açınızı değiştirin

poz verme taktiği

Bacaklarınız kameraya dönük oturduğunuzda, siluetiniz hantal ve kutu gibi görünür. Yanlış açı, kol ve bacaklarınızın kısa görünmesini sağlayabilir. Bunu düzeltmek için, kameraya hafifçe dönerek açıyı değiştirmeniz yeterli. Bacaklarınızı bir arada tutmaktan ziyade; daha uzun ve ince görünmelerini sağlamak için bir bacağınızı diğerinin biraz üzerine koyun.

5- Gövdenizi çevirin

poz verme taktiği

Göğüs kısmınızı kameraya doğru çevirin ve dik durun. Bu , belinizin daha ince görünmesini sağlayacak ve yüzünüz daha güzel görünecektir.

6- Elinizin duruşuna dikkat edin

poz verme taktiği

Oturarak poz veriyorsak ellerinizi “kum saati” denilen duruş pozisyonuna alın. İlk önce bacak bacak üstüne atın ve kollarınızı fotoğraftaki gibi bacaklarınızın üstüne yerleştirin. Bu duruş vücudunuzu fotoğraflarda daha düzgün gösterecektir.

7- Görsel çizgiler oluşturun

poz verme taktiği

Kollarınızı kesinlikle düz tutmayın. Poz verirken fotojenik olmak istiyorsanız ellerinizi yukarıdaki fotoğraftaki gibi kullanabilirsiniz.

8- Düz ve eğri çizgileri birleştirin

poz verme taktiği

Kameraya yan bakın. Belinizin yanında bir boşluk olsun ve bir elinizi kalçanıza koyun. Kollarınızı doğru ayarlamak, vücudunuzun güzel yönlerini vurgulamaya ve her yönüyle zarif bir izlenim yaratmaya yardımcı olur.

9- Bol giysilerle poz vermeyin

poz verme taktiği

Bol giysiler giymeyin, giydirmeyin. Bol giysiler vücudunuzu daha geniş gösterecektir. Eğer ki giydiniz büyük bir hata yaptıysanız, bir elinizi belinize diğer elinizi ise diğer elin biraz üstüne gelecek şekilde belinize koyun.

10- Dirsek göstermeyin

poz verme taktiği

Dümdüz görünen dirsek kötü çıkmanıza sebep olur. Ayrıca, ellerinizden biri boynunuza veya kafanıza dayanıyorsa, orantı kurallarını ihlal ettiğiniz için yine kötü çıkarsınız. Kollarınız çerçevedeyse, elleriniz de görünür olmalı.

11- Dokunaklı bakın

poz verme taktiği

Yüzünüzü avucunuzun içerisine almayınız. Hafif dokunuşlar sizi fotojenik gösterecektir.

12- Yüzünü vurgulayın

poz verme taktiği

Eli yumruk yapıp başı dayamak kesinlikle iyi fikir değil. Bu pozisyon ağır ve yapay görünür. Çok daha iyi bir fikir, parmaklarınızla yüzünüzün çizgilerini vurgulamak.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu