Moda

Fazla Kilolarımızı Kıyafetlerle Nasıl Gizleriz?

Çağımızın büyük bir sorunu olan fazla kilolar, hepimizin sinirlerini bozmakta. Bazılarımız fazla kilolarla yaşamaya alışkın, bazılarımız ise diyetlerle, egzersizlerle fazla kilolardan kurtulmakla meşgul. Bu kiloları aslında hiç birimiz sevmiyoruz ve bize yakışan kıyafet bulmakta gerçekten zorlanıyoruz. Bu makalede sizlere fazla kilolarımızı uygun kıyafet seçerek nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağız.

 

Fazla Kilolarımızı Uygun Kıyafetlerle Nasıl Gizleriz?

Uzun Gömlekler Giyin

Uzun gömlekler oldukça etkili ve basit bir seçimdir. Uzun ve bol gömlekler sizin fazla kilolarınızı gizleyecek ve uygun kombinle şık görünmenize yardımcı olacaktır.

Ufak bir hatırlatma: Fazla geniş giysiler giymenizi tavsiye etmiyoruz. Bu sizi bol kıyafetler içinde çirkin gösterecektir. Ayrıca çok geniş kıyafet giymek, kilolarınızı gizlemek yerine daha çok kilolu gösterecektir.

Koyu Renkli Kıyafetleri Tercih Edin

Koyu renkleri giymekten korkmayın. Örneğin: Siyah renk giyerseniz sizi olduğunuzdan da daha zayıf gösterecektir. Ayrıca;kahverengi, bordo ya da koyu yeşil renkli kıyafetlerde giyebilirsiniz.

düsük bel

Doğru Kesim Kıyafetleri Tercih Edin

Bir diğer hile, kalçanızın karnınızı gizlemesi için daha geniş kesimli kıyafetler seçmektir.Örneğin, peplum kesimli ve imparatorluk kesimli kıyafetler mükemmel seçeneklerdir.

Buna ek olarak, kıyafeti tamamlamak adına vücut şeklinize uygun bir iç çamaşırı seçmek de çok önemlidir. Eğer sizi rahat ve iyi hissettiriyorsa, kemerbile giyebilirsiniz.

Bu iki öneri karın bölgenizi muhteşem bir şekilde gizlemenize yardımcı olacaktır. Denemek için hiç tereddüt etmeyin.

Düşük Belli Kot Pantolonlardan Uzak Durun!

Kilolarınız gizlemek için en iyi seçeneklerden birisi ,yüksek belli veya orta belli kot pantolanlardır. Bu tür pantolonlar belinizi saracak ve göbeğinizdeki fazla kiloları saklamış olacaksınız.

geniş kaban

Geniş Kabanları Tercih Edin

Geniş kabanlar şık bir görünüşe sahip olmanın dışında, fazla kilolarınızı saklamak için biçilmiş kaftandır. Kış aylarında tercih edebileceğiniz mükemmel bir seçenektir.

Duruş şekli ve tutum

Yukarıda saydığımız seçeneklerden en önemlisi duruşunuzdur. Dik durmaya kesinlikle önem göstermelisiniz. Dik durmak sağlık açısından oldukça önemli ve görünüşüz açısından da size farklılık yaratacaktır. Başınız dik ve güvenle yürüyün.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu