Moda

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Profesyonel makyözlerin ellerinden çıkmışcasına göz makyajı yapmak artık sandığınızdan da daha kolay. Videolarda ve televizyonda göz makyajlarını izleyip ama bir türlü kendinize uygulayamıyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızda 4 adımda nasıl profesyonelce göz makyajı yapabileceğinizi anlattık.

1.Baz Uygulayın

Cildiniz için nasıl baz kullanıyorsanız göz kapaklarınız içinde baz kullanmanızı öneririz. Çoğu kişinin göz kapakları daha damarlı, kızarık hatta mor olabilir. Göz farlarınızın daha homojen dağılması, kalıcı ve profesyonel olabilmesi için göz bazı kullanın. Göz bazını , göz kapaklarındaki yağlı görünümü alarak göz farnın daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

2.Sabitleyin

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken en önemki nokta ise farkların birbirine mükemmel şekilde karışmış olmasıdır. Makyözlerin makyajlarının en önemli püf noktalarından birisi saatlerde süren fark karıştırmaları olabilir. Sizde pudra kullanarak göz farınızın sabileyebilir ve far karıştırma işlemini es geçmemiş olursunuz. Bu işlemden sonra geçiş rengi yatarmanız gerekir. Bu uygulama işin kalın bir fırça ile rengi iyice yayın ve sonradan farınızı uygulayın. Bu makyajın daha profesyonel görünmesini sağlayacaktır.

göz makyajı

3.Derinlik Katın

Tek renk farlar basite kaçsada aslında çokta güzel görünmemekte. Makyajınıza derinlik ve zenginlik katın… Göz makyajında dış kısımlar daha koyu iç kısımlara giderken daha açık ve gözlerinizi daha verrak gösteren makyajlar daha güzel görünmekte. Sizde bu uygulamayı yaparak gözlerinizde derinlik katar ve gözlerinizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

4.Makyajı Bütünleştirin

Göz makyajınızı eyerline ile bütünleştirebilirsiniz. İncecik çekilmiş eyerliner her zaman profesyonel bir görüntü sağlayacaktır. Eğer düzgün eyerliner çekemiyorsanız göz kapağınıza bir bant yapıştırın. Bu yöntem size düzgün eyerliner çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca maskara kullanmadan önce mutlaka kirpik kıvırıcısı kullanın. Bu kirpiklerinizin tek tek ayrılmasına ve daha uzun kirpikleriniz olmasına yardımcı olacaktır.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu