Moda

Boyunuzu Uzun Göstermek İçin Öneriler

Boyunuz uzun değil ve bundan şikayetçi iseniz, giyeceğiniz kıyafetlerle boyunuzu uzun gösterin. Kıyafetlerinizdeki küçük detaylar boyunuzu uzun gösterir. İşte ipuçları…

Boyunuzu Uzun Göstermek İçin Öneriler

Tek renk kombinler havalı görünür

Kıyafetinizi tek renkten oluşan kombinlerle oluşturmak, boyunuzu uzun gösterebilir. Tek renk kombinler boyu kesmez ve daha uzun görünmesine yardımcı olur. Ayrıca çok da havalı görünür!

Yüksel bel pantolon giyin

Düşük bel modası sonunda son buldu derken yeniden moda olmaya başladı diyebiliriz. Düşük bel kişinin boyunu olduğundanda kısa göstermektedir. Boyunuz kısa ise kesinlikle uzak durmanız gereken parçalardan birisidir. Bunun yerine yüksek bel pantalonları giymenizi öneririz.uzun bel

Yırtmaçlı etekler ve elbiseler bacak boyunu uzun gösterir

Derin yırtmaçlı etek ve elbiseler bacakların olduğundan uzun görünmesini sağlar. Yırtmaçlı etek ya da elbiselerin kumaşının ise ‘uçuş uçuş’ dediğimiz, hafif ve yumuşak kumaştan olmasına dikkat edin. Her ortama rahatlıkla uyarlayabileceğini yırtmaçlı etek ve elbiseleri ister topuklu ayakkabı, ister sandalet isterseniz de sneaker ile giyin.

Mini etekler tercih edebilirsiniz

Mini etekler, bacaklarınızı gösterir ve boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlar. Ancan dikkat etmeniz gereken bir püf noktası var. Dar mini etekler bu etkiyi göstermez. Bunun yerine bol, pilli ya ada şifon etekler tercih edin.

Dikey çizgili kıyafetler herzaman daha iyi bir seçenek

Yatay çizgili kıyafet yerine dikey çizgili kıyafetler tercih etmelisiniz. Çünkü dikey çizgili kıyafetler boyunuzu uzun gösterir. Ancak dikey çizgi desenli kıyafetler giyerken çok fazla renk kullanmamaya dikkat edin.

V yaka üstlerle boyunuzu uzun gösterin

V yaka bluzler boynu açıkta bırakır ve bu küçük hamle boynunuzu uzun gösterir.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu