Kişisel Bakım

Pirinç Maskesi İle Cildinizi Beyazlatın

Eski zamandaki Asyalı kadınlar pirinç tarlasında güneşten korunmak ve ciltlerini beyazlatmak için pirinç maskesi kullanılarmış. Pirinç maskesi, içerisindeki amino benzoik asit sayesinde cildi güneş ışınlarından korurken, cildin beyazlamasını sağlıyor. Bu maskeyi 3 farklı yöntemle kullanabilirsiniz.

Bu yöntemler;

 1. Pirinç maskesi
 2. Pirinç toniği
 3. Pirinç maskesi+Pirinç toniği

Pirinç maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler:

 • 3 Yemek kaşığı pirinç unu
 • 1 Çay bardağı süt
 • Karıştırmak için bir tabak ve kaşık
 • Sürmek için bir fırça

Pirinç ununu ve sütü bir kabın içerisine dökün. Ardından homojen bir şekilde karıştırın. Karışımınız mama kıvamına geldiğinden emin olun. Mama kıvamına geldiğinde cildinize sürünüz ve 25-30 dakika bekledikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyiniz. Bu işlem haftada 2 kere ve 1 ay süre uygulanmalıdır. Daha etkili bir sonuç isterseniz pirinç toniğini de yapmalısınız.

Pirinç Toniği Nasıl Yapılır?

pirinç unu maskesi

Malzemeler:

 1. Bir miktar pirinç
 2. Bir miktar su
 3. Tonığı koymak için küçük şişe
 4. Bir tabak ve bir kaşık

2-3 kaşık pirinci ve bir çay bardağı suyu tabağa koyuyoruz. Kaşık yardımıyla iyice karıştırıp bir kaç dakika bekletiyoruz. Karışımın suyunu pirinçten ayırarak şişeye koyuyoruz. Daha sonra aynı normal tonik gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmadan önce yüzünüzün temiz olması lazım. Küçük bir parça pamuğa toniği dökerek yüzünüze yumuşak bir şekilde sürüp kendiliğinden kurumasını bekleyin ve daha sonra durulamayın.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu