Kişisel Bakım

Kuru Ciltler İçin En İyi Cilt Bakım Tavsiyeleri

Kuru Ciltler İçin Günlük Rutin Bakım

1. Sabah

Kuru Ciltler İçin En İyi Günlük Cilt Bakımı Rutin - Sabah

Adım 1: Kalktığınız anda yapmanız gereken ilk şey yüzünüze birkaç kez soğuk su ile yıkamanız. Bu, cildinizin tamamen yenilenmesini sağlayacaktır.

Adım 2: Ardından, nemlendirici bir temizleyici seçin ve yüzünüzü hafifçe temizleyiniz. Minimum kimyasallarla doğal bir ürün seçtiğinizden emin olunuz.

Adım 3: Bir sonraki adım nemlendiricidir – bu en önemlisidir. Nemlendiriciyi tamamen emilene kadar cildinizin her yerine iyice uygulayınız.

Adım 4: Dışarı çıkıyorsanız SPF’nin 30 veya daha fazla olan bir güneş koruyucunuzu cildinize uygulayınız.

Adım 5: Makyaj kullanmak istiyorsanız, ışığa çıkmak en iyisi. Renkli nemlendiriciler, bb kremler ve kapatıcılar iyi seçenek.

2 .Öğlen

Kuru Ciltler İçin En İyi Günlük Cilt Bakımı Rutin - Gün

Adım 1: Sabah rutin haline getirdiğiniz nemlendirme seansını öğlen içinde de uygulamanız gerekmektedir.Cildinizin tamamına veya kuru olan bölgeleri nemlendirmek yeterli olacaktır.

Adım 2: Dudaklarınıza iyi bakmanız ve iyi bir şekilde nemlendirmek önemlidir. Dudaklarınızı gün boyu pürüzsüz tutmak için bir tereyağı dudak kremi taşıyınız.

Adım 3: Vücudunuzun nemli olduğundan emin olunuz.Eğer nemlendiremiyorsanız vücuda bolca sıvı takviyesi alınız.

Adım 4: Vitamin açısından zengin yiyecekler yiyiniz. Bu, cildinizin sıkı kalmasını, nemlenmesini sağlayacaktır. Aşırı kızarmış yiyeceklerden kaçının ve daha fazla çiğ ve haşlanmış yiyeceği seçiniz.

3. Gece

Kuru Ciltler İçin En İyi Günlük Cilt Bakımı Rutin - Gece

Adım 1: Gece için cilt bakımı çok önemli.Uyuduğunuz zaman vücudunuz maksimum cilt onarımı yapacağı için vücudunuzu nemlendirdiğinizde daha hızlı iyileşecek ve sağlıklı kalacaksınız.

Adım 2: Evinize döndükten sonra, yüzünüzü ılık suyla durulamayı unutmayın ve yüzünüzü temizleyici bir yağ veya makyaj çıkarıcı ile temizleyiniz.

3. Adım: Daha sonra, yüzünüzü sabah yaptığınız gibi temizleyiniz. Gece boyunca cildinizi nemlendiren yoğun ve besleyici bir gece kremi kullanınız.

Adım 4: 7-8 saat uyumak sağlığınız için iyi olacaktır.

Ayrıca, haftada bir kez nemlendirici bir yüz maskesi arındırmayı ve kullanmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu