Kişisel Bakım

Hindistan Cevizi Yağı İle 2 Haftada 10 Yıl Gençleşin

Hindistan cevizi yağı ile 10 yıl gençleşebilirsiniz. Bir yağ “nasıl oluyor da gençleştiriyor” demeyin. Hindistan cevizi yağının gücünü hafife alıyorsunuz. Makalemizi okuduktan sonra şampuan ve losyon kullanmayı bırakıp hindistan cevizi yağı kullacaksınız.

Hindistan cevizi yağı güclü bir kozmetik aracıdır. Bu yağ kullandığınız saç kremlerinin ve losyonlarının aksine saça daha derinden nüfuz eder ve cildinizi doğal şekilde nemlendirir.

Bu yağdan faydalanmak için birkaç uygulama yöntemleri vardır.

1. Cildinizi Gençleştirmek İçin

Bu yağı, yatmadan önce uygulamanız gerekir. Bir bardak hindistancevizi yağı ile ellerinizi ısıtın. Hindistan cevizi yağı soğuk olduğunda, katı bir halde , Sıcakken sıvı hale gelir. Bu yüzden ılık bir şekilde yüzünüze sürün.

Ben genellikle hindistancevizi yağının cildimin üzerinde 30 veya 60 dakika kalmasına izin veririm. Tabi ne kadar sürede emildiğine bağlı olarak bu süre sizde değişebilir. Olabildiğince sıcak suyla yüzünüzü temizleyin(yüzünüzü yakmaya gerek yok.). Ardından kuru bir havluyla yüzünüzü kurulayın. Bu yöntemi kullandığınızda cildiniz 2 hafta içinde gençleşecektir.

hindistan cevizi yağı

2. Tırnak Bakımı İçin

Tırnaklarınız kırılıyor ve biçimsiz bir hal alıyorsa hindistancevizi yağını kullanın. Hindistan cevizini sıvı halde tırnak etrafına sürün(masaj yapın). Bunu bir ay boyunca her gün uygulayın. Bu uygulama tırnak kırılmalarını ve tırnak çevresindeki çatlakları giderecektir. Tırnaklarınız herzamankin den daha güçlü olacaktır.

3. Selülit için:

Selülit birçok kadının sorun ettiği bir problemdir. Bu sorunu hindistancevizi yağı ile kolayca çözebilirsiniz. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağını düşük ateşte ısıtıyoruz. Isıttıktan sonra bir çay kaşığı bal ilave edip karışımı eritiyoruz. Karışım eridikten sonra cildimize sürüyoruz.

Yukarıdaki yüz maskesi gibi 30 veya 1 saat arası vücudumuzda bekletiyoruz. Sıcak su ile yıkıyoruz. Birkaç haftada sonuca ulaşacaksınız.

10 yaş gençleşin

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu