Kişisel Bakım

Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnci gibi dişlerle gülümsemek aslında hepimizin hayalidir.Ama bu gülümsemeyi,gün içinde tükettiğimiz çay, kahve hatta asitli içecekler dişlerimizi sararmasına ve çürümesine neden olmaktadır.Peki diş beyazlatma yöntemleri sayesinde dişleriniz kısa sürede beyazlatacaksınız.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

1-Dişlerinizi düzenli fırçalayın

İlk olarak dişlerinizi düzenli fırçalamanız gerekmektedir.Günde 2 defa,sabahları uyanınca ve akşamları yatmadan önce dişlerinizi diş macunu ile fırçalamanız gerekmektedir.Dişlerinizin beyazlamasını istiyorsanız,diş beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunlarını tercih edebilirsiniz.

2- Karbonat ile beyazlatma

Karbonat,dişler üzerinde beyazlatıcı özelliğine sahiptir ve diş sağlığı için önemlidir.Yapmanız gereken sadece diş macununun üzerine karbonat eklemenizdir.Dikkat! fazla değil sadece mercimek büyüklüğünde.Bu karışımı haftada 2-3 kez uygulamalısınız. 1 haftalık deneyim ile dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

3- Karbonat ve limon karışımı

1 çay kaşığı karbonatın içerisine limon suyu sıkın. Bu karışım köpürünceye dek karıştırın. Diş fırçanızı bu karışıma sürerek haftada en fazla 2 kere fırçalayın. Limonda asit özelliği olduğundan haftada 2’den fazla bunu denemeyin.

4- Karbonat, sirke tuz karışımı

Karbonatın diş beyazlatmada olan etkisini saymakla bitmez.Bir karbonat karışımı daha olan sirke ,karbonat tuz karışımı,dişlerdeki sarı lekeleri temizleyecek beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır.1 çay kaşığı karbonat, tuz ve elma sirkesini bir kapta karıştırın. Diş fırçası yardımıyla bu karışımdan mercimek tanesi büyüklüğünde elde ederek kullanın.

5-Çilek

Lif bakımından oldukça zengin olan çilek, ağız içindeki bakterileri temizlemekle kalmaz, mikroorganizmalarla savaşır ve ağız içini temizler. Çatal yardımıyla 1 adet çileği ezerek püre haline getirin. Diş fırçanıza sürerek haftada 2 kere uygulayın.

6-Karbonat, Tarçın ve Adaçayı

Ve yine bir karbonat karışımı.Karbonat dişleri beyazlatıyor, tarçın ve adaçayı ağız içindeki bakterilerle savaşarak daha temiz ve sağlıklı gülüşler sağlıyor. Dövecek yardımı ile tarçın adaçayı ve 1 çay kaşığı karbonatı ezin. Fırçanızı nemlendirerek bu karışıma batırın ve dişlerinizi fırçalayın.

7-Gliserin

Bakterilere karşı savaşan gliserini uygulamak için önce dişlerinizi fırçalayın. Sonrasında birkaç damla kadar gliserini dişlerinize uygulayın.

Dişlerin sararmasına neden olan sigara, çay ve kahve tüketimini azaltın

Bu üçlüden uzak durmalısınız yada çok az tüketmelisiniz.Zaten sigaranın sağlığa zararlarını açıklamaya gerek yok.Çay ve kahveyi gün içerisinde çok az tüketerek kısa sürede inci gibi beyaz dişlere sahip olacaksınız.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu