Home / Kişisel Bakım / Cilt Lekelerini Yok Eden Ayva Çekirdeği Kürü Tarifi
ayva çekirdeği kürü

Cilt Lekelerini Yok Eden Ayva Çekirdeği Kürü Tarifi

Ayva çekirdeği cildimiz için mucizevi bir etki yaratmaktadır. Cilt lekelerini ve çatlakları üzerinde iyileştirici bir etki yaratan bu jel ilesizde çok kısa sürede sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Son günlerde çok tercih edilen Ayva çekirdeği jeli, tamamen doğal olup evdeki malzemelerden hiç bir masraf yapmadan yapabilirsiniz.

Ayrıca bu jel cildi sıkılaştırır, cildi toplar ve erken yaştaki sarkmaları önler. Ayrıca bu jel öksürük sorununu da  kısa sürede iyileştiriyor.Kullanım için bir su bardağının içine ayva yapraklarını koyun ve kaynatın. Ilımasını bekledikten sonra çay gibi içerek öksürük sorununuzdan kısa sürede kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Ayva çekirdeği jeli nasıl yapılır?

Ayva çekirdeği jeli sayesinde cilt yüzeyinde oluşmuş siyah noktaları, sivilceleri, yanık ve diğer lekeleri en etkili şekilde yok edebilirsiniz.ayva çekirdeği jeli

Malzemeler:

-8 tane ayva çekirdeği
-Yarım çay bardağı ılık su

Nasıl yapılır?

Cilt lekelerini yok eden ayva çekirdeği kürü tarifi için 8 tane ayvanın çekirdeklerini çıkarın, ılık suya koyun ve 2 gün boyunca bekletin. Karışım jöle haline geldiğinde karışımı lekeli olan bölgelerin üzerine sürün, 20 dakika bekletin ve sonunda ılık su ile durulayın. Bu karışımı düzenli kullanmanız halinde cildiniz kısa süre içinde lekelerinden kurtulacak ve çok daha sıkı bir hale gelecektir.

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

saç dökülmesi için tonik

Saç Dökülmesi İçin Organik Ev Yapımı Tonik Tarifi

Saç dökülmesi erkeklerin korkulu rüyası olsa da aslında bayanlar içinde ciddi sorun oluşturmaktadır. Bir kişinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir