Kişisel Bakım

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Bal ve Yumurta Maskesi Yapımı

Bal ve yumurta maskesi cilde uygulandığında; cildi besler, yumuşatır, nemlendirir ve pürüzsüz yapar. Hazırlaması çok kolay olan bal ve yumurta maskesini evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yumurta yüksek protein içerdiği için cildi besler, sıkılaştırır gözenekleri küçültür ve ciltteki birikmiş fazla yağları yok eder. Ayrıca düzenli olarak maskeyi kullandığınızda siyah noktalardan sivilcelerden ve aknelerden kurtulursunuz.

Bal antioksidan özelliğe sahip olup, güneş ışınlarına bağlı olan DNA hasarını bile önleyecek özelliğe sahiptir. Sadece antioksidan özelliği değil, balın asidik özelliği, çok sayıda yararlı enzim içermesi, anti-inflamatuvar yapısıyla da akneli, yağlı ciltlere sahip kişiler tarafından da kullanılabilmektedir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Evde Bal ve Yumurta Maskesi Yapımıyumurta bal maskesi

Bal ve yumurta maskesini evinizde çok kolay bir şekilde hazırlayıp yapabilirsiniz.

Mazlemeler:

  • 1 çay kaşığı nemlendirici krem
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Yumurtanın akını bir tarafa sarısını bir tarafa ayırın. Yumurtanın sarısını yavaş yavaş badem yağına ekleyerek karıştırın. Ardından 1 çay kaşığı nemlendirici kremini bala ekleyin. Bir kaba ayırdığımız yumurtanın akını iyice çırpan ve yumurta sarısı ile hazırladığımız karışımın içerisine ekleyin. İyice çırpın. Karışımı, genişçe bir fırça veya pamukla yüz ve boyun bölgesine yayın ve en az yarım saat etkisini göstermesini bekleyin. Ardından ılık suyla yıkayın.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu