Home / Kişisel Bakım / Aspirin ve Bal Maskesi-Kırışıklıklardan Kurtulun
Aspirin ve bal maskesi

Aspirin ve Bal Maskesi-Kırışıklıklardan Kurtulun

Yaşlılığın getirdiği kırışıklıklar, stres ve kozmetik ürünlerinin oluşturduğu kırışıklıklardan hepimiz şikayetçiyiz. Bu kırışıklıkları yine pahalı kozmetik ürünleri kullanarak kapatmaya çalışıyoruz. Evde bu kırışıklıklardan kurtulmanın birkaç yöntemi bulunmakta. Bu makalede sadece Aspirin ve bal maskesi ni nasıl hazırlayıp kullanacağınızı tarif edeceğim. Bu maskeyi evinizde 5 dakikada hazırlayıp kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Aspirin ile hazırlayacağımız bu maske, cildinizin nem dengesini korurken, cilt sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır.

Aspirin ve Bal Maskesi

Malzemeler:

  • 2 adet aspirin
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 bardak su

Aspirin ve bal maskesi

Tarifi:

1 bardak suyun içine 2 adet aspirini kırın ve eriyene kadar karıştırın. Daha sonra balı ekleyin ve krem şekline gelene kadar iyice karıştırın. Aspirin bal maskemizi hazırladıktan sonra yüzünüzü güzelce yıkayın. Kurulama yaptıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın. 10 dk boyunca dairesel hareketlerle yüzünüzü ovun. Ilık su ile yüzünüzü durulayarak çıkartın. Bu maskeden iyi bir sonuç almak istiyorsanız haftada 3 defa uygulayın. Farkı göreceksiniz.

Sizinde bildiğiniz porselen gibi yapan cilt maskeleriniz var ise güzellik sırlarınızı yorum olarak yaparsanız seviniriz.

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

Yapımı Kolay 3 Aloe Vera Maskesi Tarifi

Sağlıklı bir cilt için cilt bakımı oldukça önemlidir. Yağdan arınmış, aknesiz, nemli cilt ve sıkı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir