Kişisel Bakım

4 Doğal Cilt Bakımı Önerisi

Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz 4 doğal cilt bakımı önerisi...

Cilt bakım ürünlerine para harcamak istemiyor ancak güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu önerileri uygulamanızı öneririz. Bu makalede tamamen doğal ve evinizde rahatlıkla bulunacak malzemelerden hazırlayacağınız etkili 4 doğal cilt bakımı tarifini sizlerle paylaşacağız. Hadi tarifleri incelmeyelim.

4 Doğal Cilt Bakımı Önerisi

Cilt temizleyici

Temiz bir yüz havlusunu ılık su ile nemlendirin. Bir kasede bir yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu, iki çay kaşığı dogal zeytinyağını ve yarım çay kaşığı limon yağını karıştırın. NOT:Limon suyu kullanmayın. Limon yağını aktarlardan çok rahat temin edebilirsiniz. Karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Göz çevresine uygulamamaya çalışın. Sonra nemli temiz havlumuzla cildinizi silin. Bu yöntem cildinizi temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Peeling

Bir miktar sade yulaf ezmesi pişirin, katı kıvamda macun olabilmesi için mümkün olduğunca az su kullanın. Ayrı bir kasede bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağını karıştın. Daha sonra karışımı yulaf ezmesine ekleyin. Soğuduğunda, göz çevresi haricinde nazik ve dairesel hareketlerle cildinizi bu karışımla ovalayın. Ilık su ile durulayın.doğal cilt bakımı

Yüz gerdirici maske

Cildinizi temizledikten sonra yüz gerdirici maskeyi uygulamak istiyorsanız, iki yemek kaşığı ev yapımı yoğurdu ve 1 yemek kaşığı taze limon suyunu bir kap içinde iyice karıştırın. Bu karışımı göz çevresine uygulamayınız. Maskeyi yüzünüze ve boyun kısmına masaj yaparak sürün . Yaklaşık 30 dakika cildinizde bekletin. Bu maske cildinizi gerdirecek ve sıkılaştıracaktır. Etkisini daha çok göstermesi için 1 saate kadar cildinizde bekletebilirsiniz. Önce ılık su ile, sonra da soğuk su ile cildinizi durulayın ve nemlendirici kullanmadan önce nazik hareketlerle cildinizi kurulayın.

Nemlendirici

Argan yağını kullanarak basit şekilde cildinizi nemlendirebilirsiniz. Argan yağı hafiftir, yapışkan bir formda değildir ve kuru yağlar kategorisinde yer alır. Cildinizi temizledikten sonra birkaç damla argan yağını günlük nemlendirici olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Not: Evde yapabileceğiniz güzellik reçetelerinin hassas ciltlerde uygulanmadan önce test edilmesi çok önemlidir. Vücudunuzun içerdiği maddelerden herhangi birine olumsuz tepki verip vermeyeceğini görmek için bileğinizin iç kısmında deneyebilirsiniz. Cildinize herhangi bir şey sürmeden önce küçük bir deneme yapmayı hiçbir zaman unutmayın.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu