Egzersiz

3 Ayda Kollarınızı Şekillendirin – 6 Basit Kol Egzersizi

Dünyanın dört bir yanında kadınlar, zayıf kalmak için ellerinden geleni yaparlar. Ancak verilen kiloların ardından bir çok bölgede sarkma medana gelmektedir. Bu tip durumlarda sarkmaları yok etmek için egzersiz yapılması önerilir. Bu makalede kollardaki sarkmaları toparlamak için birkaç kolay kol egzersizi hareketlerini anlatacağız.
Bu hareketleri uygularken ağırlık kullanmanıza gerek yok. Herhangi bir pet şişe işinizi görecektir.
Egzersize başlamadan önce ısınma hareketlerini uygulayın ve kaslarınızı egzersize hazırlayın. Her bir egzersizi 15-20 kez tekrarlamaya çalışın.

6 Basit Kol Egzersizi

Ağırlık Kaldırmaağırlık kaldırma

Ayaklarınız bitişik tutun ve dik durun. Dizlerinizi biraz bükün ve kalçanızı hafif arkaya götürün. Ağırlıkları fotoğraftaki gibi yavaş hareketlerle kaldırın. Ağırlıklar için evinizde bulunan pet şişeleri kullanabilirsiniz. Kollarınızı bükerken nefes verin ve kollarınızı düzeltirken nefes aldığınızdan emin olun.

Sandalye Şınavısandalye şınavı

Bu egzersiz için bir sandalye, bir kanepe veya bir bank kullanabilirsiniz. Ellerinizi arkanızda bulunan sandalyeye dayayın. Dizlerinizi 90 derecelik bir açıyla bükün. Dirseklerinizi bükerek kalçanızı yavaşca yere indirin. Ardından başlangıç ​​pozisyonuna dönün. Kendinizi aşağı indirirken nefes alın ve vücudunuzu yukarı doğru kaldırırken nefes verin.

Bench push-up’larBench push-up'lar

Ellerinizi omuz genişliğinde bir bankın üzerine koyun. Bacaklarınızı birleştirin ve karnınızı gergin halde tutun. Gövdenizi dirseklerden bükerek gövdenizi banka yaklaştırın. Vücudunuzu düz tuttuğunuzdan emin olun. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dön. Egzersizi çok zor buluyorsanız dizlerini bükmeyi deneyin. Kendinizi aşağı indirirken nefes alın; vücudunuzu yukarı doğru kaldırırken nefes verin.

Duvar şınavlarıduvar şınavı

Kollarınızı düz tutun ve avuç içinizi duvara dayayın. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kendinizi duvara doğru yanaştırın. Duvara yanaşırken ayak parmaklarınızın üstünde olduğunuzdan emin olun. Kendinizi duvardan uzaklaştırırken nefes verin ve gövdenizi duvara yaklaştırırken nefes alın.

Yerde şınavyerde şınav

Hepimizin bildiği şınav pozisyonu alın. Ellerinizi omuz genişğinde yere koyun. Sonra dizlerinizi bükün ve ayak bileklerinizi çapraz şekilde bacaklarınızı yukarı kaldırın. Dikkatli bir şekilde kendinizi yere yaklaştırın. Daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Yere yaklaşırken nefes alın, vücudunuzu kaldırırken nefes verin.

Boksboks

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bir ayağınızı öner, bir ayağınızı arkaya koyun. Dizlerinizi hafifçe bükün. Bir kolunuzu öne doğru iterken diğer kolunuzu kendinize doğru bükün. Egzersiz çok basit geliyorsa elinize ağırlık alarak deneyin.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu