Diyet

Ünlülerin Kullandığı Lahana Diyeti

Ezgi mola, Defne Öz, Sibel Can gibi ünlülerin uyguladığı bu diyet listesi kısa zamanda hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.Halk arasında lahana diyeti olarak ta bilinen bu diyet listesi nasıl yapılır? önemli noktaları nelerdir ? bu yazımızda sizlere açıklayacağız.

Diğer bir konumuz 1 Haftada 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi için Buraya Tıklayınız.

Lahana Diyetinin Önemli Kuralları

Bu diyeti uygularken 8 bardak su kesinlikle tüketmelisiniz.Bu su metabolizmanızı hızlandıracak ve hızlı kilo vermenizi sağlıyacaktır.
Lahana diyetini bir kerede en fazla 7 gün uygulayabilirsiniz.
Sonrasında terkarlamak isterseniz minimum 14 gün (2 hafta) ara verip diyeti tekrar uygulayabilirsiniz.

7 Günlük Lahana Diyeti Listesi Örnek Menüsü

Lahana Diyeti Listesi
Lahana Diyet Programı 1. Gün

Pazartesi sınırsız meyve ve sınırsız lahana çorbası dışında hiç bir şey yememelisiniz. Güne biz sabah elma yiyerek başladık. Öğle yemeğinde büyük bir kase meyve salatası tüketin ve lahana çorbası için. Akşam yemeğinde lahana çorbası ve kavun salatası tüketin. Ara öğün besini olarak ta üzüm yemeyi tercih ettik. Siz istediğiniz meyveleri yiyebilirsiniz bizim belirtiklerimiz örnektir.

Lahana Diyet Programı 2. Gün

Salı günü lahana çorbası ile sadece sebze yiyeceğiz. (Mısır gibi nişastalı sebzeler yemiyoruz. Patates tüketebilirsiniz) Salı gününe fırın patates ile başlangıç yaptık.

İkinci öğün yani öğle yemeği vakti gelince lahana çorbası içiyoruz yanında (çok az tuz) ile karabiber, zeytinyağı ile tatlandırılmış 1 kase yeşil salata yedik akşam yemeğinde ise karnı bahar yedik.

Lahana Diyet Programı 3. Gün

Çarşamba günü sınırsız lahana çorbası tüketebiliyoruz yanında hem meyve, sebze tüketebiliriz. Mısır, muz ve nişastalı sebzeler hariç onları tüketmiyoruz. Çarşamba günü aynı zamanda patates de yememeliyiz.

Lahana Diyet Programı 4. Gün

Perşembe günü mucizevi çorbamız ile beraber sadece süt muz ve yoğurt yiyebilirsiniz.

Lahana Diyet Programı 5. Gün

Cuma günü ise lahana çorbamızın yanında diğer günlere göre biraz daha zengin bir menümüz var .Sınırsız protein kaynakları tavuk, balık, hindi eti ve domates tüketebiliriz. Eti çok sevenler için şimdiden söyleye bilirim bu gün harika geçti. Sabah kahvaltısında lahana çorbamız’la başlangıç yaptık yanında domates dilimledik. Öğle yemeğimiz için ızgara tavuk ve domates tercih ettik. Akşam yemeğinde lahana çorbamızı içtik yanında baharatlarla tatlandırdığımız hindi tükettik. Bugün epey doyduk kurtarıcı bir gün diyebiliriz yalnız lahana çorbasından yavaş yavaş bıkkınlık gelmeye başladı.

Lahana Diyet Programı 6. GünLahana Diyeti

Cumartesi günü protein ile sebze günümüz. Sabah kahvaltımızda zeytin yağı ve baharatlarla tatlandırdığımız bir tabak yeşil salata yedik. Daha sonra öğle yemeğin de tavuk ızgara ve türlü sebzeler yiyebilirsiniz. Son olarak akşam yemeğinde ise salata ile bonfile yedik.

Lahana Diyet Programı 7. Gün

Pazar günü sebze, meyve günü içecek olarak meyve suyu da tüketebilirsiniz! Bugün hiç et yok zorlana bilirsiniz son gün olduğu için dayanmanız lazım. Sabah kahvaltısında yeşil salata tabağı 1 tane haşlanmış yumurta veya yağsız omlet tükettik. Öğle yemeğinde 1 kase lahana çorbası ve 1 tane mevsim meyvesi yiyoruz. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon sebze yemeği ve kinoa salatası tüketiyoruz. Diyetimizin son günüde bittikten sonra sabah uyandığımızda tartıya baktığımızda 4,5 kg verdiğimizi gördük ve inanın en güzel yeri burasıydı ve keyfimiz yerine geldi! Bugün çok aç olduğumuzu söylememiz gerekli yalnız. Diyet sonunda tartıya çıktığınızda genelde 5 kilo civarı verdiklerini belirtiyorlar lahana diyetini yapanlar.

Haftayı bu şekilde tamamladık ve diyeti bitirdik.Ancak hafta geçtikten sonra kesinlikle ağır,yağlı ve yüksek kalorili besinler tüketmeyiniz.Bu tür besinler 1 haftalık süre zarfında verdiğiniz kiloları kat kat almanızı sağlayacak ve yaptığınız diyetin hiç bir anlamı kalmayacaktır.Bu diyeti 2 hafta geçmeden uygulamayınız.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu