Diyet

Patlıcan Suyu ile İstediğiniz Kiloya Hızlıca Varın

Patlıcan saponin adı verilen, yağ emilimini ciddi miktarda azaltan bir madde içerir. Patlıcan bir yandan idrara sürekli çıkartarak böbreklerinizi ve vucudunuzu temizlemeye yarar. Ayrıca lifli yapısı ile tok tutmaya ve sindirim sistemi bozukluklarına çok iyi gelmektedir.

Patlıcan suyu diyeti, ana öğünden önce bir bardan patlıcan suyunu tüketmeniz gerekmektedir. Bu size yağ emilimini hızlandıracaktır. Besinlerinizde mutlaka yağ oranı düşük besinler bulundurun ve mutlaka günde 15 dakika spor yapın. Buraya tıklayarak size uygun spor programını bulabilirsiniz. Patlıcan suyu kilo vermeye yardımcı olan harika bir sebzedir ama eğer düzgün beslenmezseniz tek başına hiçbir işe yaramaz.

Her şeyden önce, unutmamanız gereken bir şey var: patlıcan çiğ yenmez. Yemeden önce pişirmeniz gerekir çünkü vücut için zararlı olan solanin adında bir alkaloid içerir. Eğer çiğ olarak yerseniz karın ağrısı ve baş ağrısı çekersiniz. Pazarda patlıcan seçerken, daha sert olanlarını seçmeye özen gösterin. Karışımı içmeden önce bir uzmana danışmayı unutmayın. patlıcan suyu

 

MALZEMELER

  • İrice bir patlıcan
  • Yarım litre su
  • Bir limonun suyu

NASIL YAPILIR?

Patlıcanı soyup ufak parçalara bölün. Ardından, yarım litre soğuk su dolu bir kaba koyup birkaç saat bekletin. Eğer isterseniz bunu bir gün önceden yapabilirsiniz; böylece ertesi sabaha hazır olur. Yeterince beklettikten sonra kaynatarak pişirin. En az 15 dakika kaynatın.

Su kaynadıktan sonra limon suyunu ekleyin. Altını kısıp 10 dakika demlendirin. Ardından blendırdan geçirip, suyunu ve sebzesini yumuşak ve iyi karışmış bir püre haline getirin. Unutmayın, bu patlıcan suyu diyet yaptığınız günlerde ana öğününüzden 15 dakika önce içilmelidir. İstediğiniz sıklıkta limon ekleyebilirsiniz çünkü tadı biraz acı olduğundan içmesi zor olabilir. Limon, tadını çok daha kolaylaştıracaktır

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu