Home / Diyet / Ayda 20 Kilo Verdiren Haşlanmış Limon Kürü

Ayda 20 Kilo Verdiren Haşlanmış Limon Kürü

Haşlanmış limon kürü son zamanların dikkat çeken ve etkili zayıflama kürlerinden birisidir.Bu kür sayesinde 20 kilo vermeniz mümkün.Bu kürü çok sayıda kişi  denenmiş ve olumlu sonuç almıştır.Tabi bu kilo oranı bünyeden bünyeye değişir.

Haşlanmış Limon Kürü Nedir ?

Bu kür bağırsakları çalıştırmakla birlikte vücuttaki ödemi de atmaktadır. Limon kürü şeker dengesini sağlamakta olup özellikle şeker hastaları için çok faydalı olduğunu söyleye bilirim.

Bu kürü Tansiyon sorunu yaşamayan şeker hastaları gönül rahatlığıyla kullanabilir.Limon yapısı gereği asitli bir meyve olduğu için mide sorunu yaşayabilir miyim? gibi sorular sorabilirsiniz.Cevabı Hayır yaşamazsınız.Çünkü limonu haşladığımız için içerisindeki asitler haşlama esnasında yok olacaktır.

Limonun içerisinde bulunan C Vitamini,Kalsiyum,Potasyum,Magnezyum ve Demir vücudumuzu beslerken aynı zamanda kilo vermemize de yardımcı olacaktır. Bunu yanı sıra verdiği detoks etkisi hücrelerin yenilenmesini ve bağırsakta oluşan bakterilerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Peki Nasıl Kullanacağım ?

Limon kürünü her öğün öncesi 1 su bardak tüketmeniz gerecektir.Bu kür 2 günlük içindir.Her öğün için 1 bardak su ve 1 limon olarak düşünebilirsiniz.Bu kürü 1 ay kullanmanız gerekmektedir.1 ay kullandıktan sonra 10 gün vücudunuzu dinlendirmeniz gerekmektedir.Ayrıca bu kürü kullanırken devamlılık çok önemli.Birkaç gün kullandıktan sonra kilo veremiyorum dememelisiniz.Bu kürü 1 ay kadar kullanın,gün geçtikçe sizde değişimi göreceksiniz.

2 Günlük Kür İçin;

  • 4 su bardağı su
  • 4 adet limon
  • Zencefil(2 cm kalıklık yeterli olacaktır.Fazla koymayın acılık katar.)

Hazırlanış

Limonları halka şeklinde kesiyoruz.Kabuğu ile kestiğimiz limonları bir tencereye koyup üzerine kaynamış su ekliyoruz.Su ve limonu 7 Dakika kaynatıyoruz.Kaynadıktan sonra zencefili ekliyoruz ve bir kaç dakika daha kaynatıyoruz.Kaynatma işlemi bittikten sonra ocağın altını kapatıp 5 dakika dinlenmeye bırakıyoruz.Dinlendikten sonra bir sürahiye kürü süzüyoruz.

Bu kürü sıcak olarak da tüketebiliriz.Buzdolabında saklayabilirsiniz.Ancak tüketmek istediğinizde içerisine biraz ılık su koymanız gerekmektedir.

pinterest-takip-edin

Sizin için önerilenler;

yumurta diyeti

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Yumurta Diyeti

7’den 70’e herkesin tükettiği yumurta, insan sağlığı için oldukça önemli bir besindir. İçerisinde bulunan A, …

Bir yorum

  1. Gerçekten güzel bilgiler paylaşıyorsunuz, severek takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir