Diyet

Dr.Ender Saraç’ın Hurma Diyeti

Dr. Ender Saraç’ın hurma diyeti ile çok kolay bir şekilde sağlıklı kilolar verebilirsiniz.Bu diyeti kilo vermek ve göbek yağlarını eritmek için yılın her zamanı belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz.Diyeti uyguladığınızda haftada 5 ila 7 kilo vereceksiniz.Bu kilo miktarı vücudunuzda bulunan yağ oranına göre değişiklik gösterebilir.Ayrıca diğer bir yoğurt diyetine ulaşmak için buraya tıklayıp diğer bir makaleme geçebilirsiniz.

Hurma Diyeti Yapılışı

Bu diyeti,bir hafta boyunda uygulayabilirsiniz.Her öğünde bir kase yoğurt üzerine 7 hurma konularak tuketilmelidir.Bu sayede günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase yoğurt tüketmiş olacaksınız.Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır.Hurmaları kaliteli ve temiz olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca diğer bir önemli nokta hurma yoğurt diyetini uyguladığınızda kullanacağınız hurmaları bir gece önce bıçakla ikiye ayırarak suda bekletin.Çünkü;suda beklettiğiniz hurmaların laksatif etkisi artmaktadır.Yani hurmanın tok tutucu özelliği bir kaç katına çıkartmış oluyorsunuz. Hurma ve yoğurtta günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin pek çoğu mevcut. Hurma yoğurt diyeti uygularken çok fazla su içmelisiniz.Bu diyet bir haftada(vücudunuzda bulunan yağ oranına göre değişiklik gösterebilir) 5-7 kilo vereceksiniz.

Hurma Su Diyeti ile Zayıflama

Aslında bu diyet ,yarım bir diyet uygulamasıdır.Bu diyeti bazı nedenlerden dolayı uygulayamıyorsanız, öğlen veya akşam öğünlerinde tüketebilirsiniz.Yapmanız gereken su ile hurmayı tüketmektir. Aynı şekilde suda bekletilmiş 7 adet hurma yeyip, bol su içerek denenebilir. Farklı etkiler görmek için hurma keçi sütü ile de denenebilir.

Zayıflamak için bu diyeti uygularken önemli olan bir diğer nokta,diğer diyetlerde de olduğu gibi;rafine şeker, rafine un ve mamulleri, beyaz ekmek, tuz, işlenmiş et ürünleri gibi gıdalardan tamamen uzak durulması gerekmektedir. Mümkünse bu besinleri hiç bir zaman tüketilmemekte fayda var.Tam tahıllı ürünleri az miktarda tüketebilirsiniz.Tahıl yerine ise bakliyatları(pirinç,bulgur,nohut, mercimek ,kuru fasulye) tercih edilmelidir.

Bol yeşil sebze, doğal domates, balık, doğal kırmızı et ve tavuk eti, yoğurt, kefir gibi gıdalar alınmalı, ceviz, fındık gibi kuru yemişler tüketilmelidir.

Bunun yanında; zayıflama için olmazsa olmaz en önemli kurallardan birisi hareket. Hareket miktarınızı arttırın. Spor alışkanlığınız yoksa, ağır sporlardan kaçının ve yürüyüş, egzersiz ve ev işleri alanında biraz yoğun çalışmaya gayret edin.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu