Bahçe & Dekorasyon

Bakımı Kolay Çiçek Önerileri

Eviniz renksiz ve sade ise bu önereceğim çiçekleri evinizde kolay bir şekilde yetiştirebilirsiniz.Bakımı kolay çiçek için yapmanız gerekenler aşağıda açıkladığım çiçekleri satın almanız.Bu çiçekler evinize renk katacak ve evinizin güzel görünmesini sağlayacaktır.İşte ev için bakımı en kolay bitki ve çiçek önerileri:

1. Sukulent

Sukulent aslında bir çöl bitkisidir.Güneş ışığına direkt olarak konulmaması gerekir.Aslında gölgede durmamaları da gerekir. Evinize en uygun sukulenti bulmak için farklı renklerde ve şekillerde olan bu bitkiden yararlanabilirsiniz.

2. Menekşe

500 farklı türü olan menekşeler genellikle bahar aylarında açarlar. Ancak serin ve gölgelik bir yerde bakarsanız yaz aylarına kadar menekşeleriniz çiçeklerini koruyacaktır.

3. Orkide

Artık her yerde görmeye alıştığımız orkidelerin de bakımı oldukça kolay. Az veya orta ışıkta, sıcak bir ortamda, ortalama sulamayla orkideleriniz aylarca çiçeklerini koruyabilir.

4. Kalanşo

Minik çiçekleriyle evinize ahenk katacak kalanşo gerçekten de zahmetsiz bitkilerden biri. Aslında bir çeşit sukulent olan kalanşo, hem güneşli hem de gölgeli ortamda kolayca yaşayabilir.

5. Ekşi yonca

Dengeli bir ışık ve sıcaklık sayesinde bu narin mor çiçekler evinize neşe katabilir. Ekşi yonca için en uygun yer pencere yakınında, orta derecede ışık alacağı bir yer olacaktır.

6. Begonya

Balkonunuza biraz neşe katmak istiyorsanız begonya tam size göre. Tavandan asılan saksılara da dikebileceğiniz begonya, güneş ışığını sever.

7. Ametist çiçeği

Bir başka balkon çiçeği de ametist çiçeğidir. Sıcak ve gölgeli yerleri seven ametis çiçeğini de yine sarkan bir saksıya dikebilirsiniz.

8. Sardunya

Hem saksıda hem bahçede yetişen sardunyalar en güzel pencere önünde yetişir. Hem gölgeyi hem de güneşi sever.

9. Küpe çiçeği

Balkonlardaki tavandan sarkan saksılar için en ideal bitkilerden biri olan küpe çiçeği, narin çiçekleriyle insanı büyülüyor. Küpe çiçeğinin çok fazla güneş ışığı sevmediğini unutmayın.

10. Barış çiçeği

Kaşık çiçeği de denilen bu çiçek, belki de evlerde en çok gördüğümüz bitkilerden biridir. Ancak kolay bakımına rağmen küçük çocuğunuz veya evcil hayvanınız varsa bu çiçekten uzak durmak isteyebilirsiniz çünkü yaprakları zehirli olabilir.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu