Bahçe & Dekorasyon

Bahçeniz İçin 10 Yaratıcı Saksı Modeli

En yaratıcı saksı lar balkon ve bahçeleri güzelleştiriyor. Kolayca yapabileceğiniz birbirinden farklı ve eğlenceli yaratıcı saksılar ile bahçe ve balkonlarınızı eşsiz kılabilirsiniz.

En yaratıcı saksı lar eğlenceli ve farklı tasarımlarıyla hem geri dönüşüm projeleri açısından hem de balkon ve bahçelerinize kişisellik katmanız için harika bir fikir. Eski ayakkabılar, atıl durumda olan bir komodin, birkaç pet şişe, oyuncaklar, boya kutuları… Eşyalarınızı çöpe atmadan önce sizi son bir kez daha düşündürecek en yaratıcı saksılar, geri dönüşümleriyle adeta bir sanat eseri gibi duruyor… Birbirinden farklı en yaratıcı saksılar, size ilham verecek.

Bahçeniz İçin 10 Yaratıcı Saksı Modeli

1. En neşeli saksılar

10 yaratıcı saksı modeli

Basit saksıları bahçe ve balkonlar için eğlenceli hale getirebilirsiniz. Saksı oyuncakların gövde ve başı için iki büyük, kolları ve bacakları için 12 adet küçük saksıya ihtiyacınız olacak. Eğer bahçe oyuncaklarınızın ayaklarını daha uzun tutmak isterseniz, ayaklarını oluşturacağınız saksıları artırabilirsiniz. Biraz boya, ve aksesuar ile bahçe ve balkonunuzun yeni arkadaşı hazır…

2. Geri dönüşüm muhteşem olacak

10 yaratıcı saksı modeli

Her gün binlerce plastik şişe ve ambalaj çöpe gidiyor. Bu son derece çevreci fikirler ile geri dönüşüm projeleri yapabilirsiniz. Pet şişeleri olduğu gibi kullanabilir ya da biraz sprey boyayla renklendirebilirsiniz.

3. Legolar her işe yarar

10 yaratıcı saksı modeli

Çocuğunuz büyüdü ve kutular dolusu Lego mu var? Artık Legolarına sahip çıkma vakti geldi. Dilediğiniz renklerdeki Legolar ile istediğiniz büyüklükte ve formlarda saksılar yapabilirsiniz.

4. Süzgeç çöpe atılır mı?

10 yaratıcı saksı modeli

Süzgeçler ve derinliği olan hiçbir mutfak eşyası çöpe atılmaz. İçine biraz toprak konulur ve itinayla birbirinden güzel ve renkli çiçekler yerleştirilir. İstenirse ip ya da zincir kullanılarak asılabilir.

5. El arabası biraz da çiçekleri taşısın

10 yaratıcı saksı modeli

Yorgun el arabalarını çiçeklere ev sahipliği yapmak üzere emekli edebilirsiniz. Eski halini bozmadan kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz renkte de boyayarak değerlendirebilirsiniz.

Eski ya da yıpranmış çizmeleri, ayakkabıları, terlikleri birer saksıya dönüştürmek, eğlenceli bir fikir. İçlerine toprak koyup çiçekler yerleştirerek asabilir ya da onları bahçenizde farklı dekorasyon fikirleri ile buluşturabilirsiniz.

6. Eski avizeler saksı oldu

10 yaratıcı saksı modeli

Eski, kırılmış ya da yıpranmış avize ya da lambaları çöpten kurtararak balkon ve bahçeniz için harika bir aksesuara dönüştürmeniz mümkün. İçlerine, sarkan dallarıyla muhteşem görünecek bitki ve çiçekler yerleştirebilirsiniz.

7. En yaratıcı saksılar basit bir fikirden ibaret

10 yaratıcı saksı modeli

Evinizdeki farklı objeleri çöpten kurtarabileceğiniz projelerin yanı sıra saksıları bir konsept şeklinde kullanmanız da mümkün. Örneğin basit saksıları boyayarak bahçe ve balkonunuzun duvarlarında harika dekorasyon fikirleri kurgulayabilirsiniz.

8. Kitap kurdu çiçekler

10 yaratıcı saksı modeli

Kitaplarınızın yaprakları kurtlanmadan, içlerine küçük çiçekler yerleştirebilirsiniz. Özellikle kaktüs çeşitleri, kitapların içinde harika duracaktır.

9. Hem aydınlatma hem saksı

10 yaratıcı saksı modeli

Aydınlatma unsurlarını saksı fikirleri ile birleştirmek de oldukça iyi bir fikir. Özellikle hava karardığında bahçe ya da balkonunuzda muhteşem bir ambiyans katacaktır.

10. Saksılara minik dokunuşlar

10 yaratıcı saksı modeli

Basit bir saksıyı daha özel hale getirmek elinizde. Örneğin minik dalları keserek saksıya yapıştırabilirsiniz. Dalları olduğu gibi bırakabilir, boya ya da cilalama yapabilirsiniz.

pinterest-takip-edin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu